Saturday, June 15, 2024
spot_img

Maqedonia u mund nga Kroacia

Kombëtarja e Maqedonisë në futboll humbi në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Rijekë nga Kroacia me rezultat bindës 0-3 (0-2).

Kroacia sot e justifikoi rolin e saj favorit dhe nuk lejoi asnjë surprizë dhe Maqedonia nuk pati shanse serioze për të shënuar gol.

Në minutën e 10-të Lovro Mayer hapi rezultatin me një gol nga gjuajtja e lirë. I njëjti lojtar ka shënuar 2-0 në minutën e 45-të, ndërsa Mario Pasalic ka konfirmuar fitoren në minutën e 79-të.

Ndeshja e radhës e Maqedonisë është më 10 qershor, si mysafir në Çeki.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT