Thursday, July 25, 2024
spot_img

Me urdhër të prokurorisë Neziri është marrë në pyetje në polici

Bekim Neziri, një anëtar i partisë BDI dhe një zyrtar shtetëror “i përjetshëm”, tani i punësuar në Navigacionin Maqedonas (M-NAV) dhe i dyshuar se i ka lënë sulmuesit në dhomën e radarit ku kanë rrahur një kontrollor të trafikut ajror derisa ai ishte në detyrë. Aktualisht në polici e konfirmuan informacionin për MKD.mk nga MPB.

Në lidhje me sulmin e djeshëm ndaj punonjësve të M-NAV-së, me urdhër të Prokurorisë Publike po zhvillohet një bisedë zyrtare me B.N.”, u përgjigj shkurt MPB.

I gjithë opinioni është në këmbë pasi situata në M-NAV kulmoi pasi sindikata e kontrollit të trafikut ajror vendosi të ndërmarrë hapa vendimtarë dhe të shprehet për dyshimet për punësime partiake dhe krime të mundshme që kanë ndodhur në këtë institucion shtetëror ndër vite. .

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT