Friday, June 14, 2024
spot_img

Menduh Thaçi: Nuk do të votoj për ministrat e Selës

Deputeti dhe lideri i Partisë Demokratike të Shqiptarëve (PDSH), Menduh Thaçi, partia e të cilit është pjesë e koalicionit qeverisës, në një  prononcim për TV 21 ka bërë të ditur  se nuk do të marrë pjesë në seancën e paraparë nesër në Kuvend, ku propozimi do të të jetë në rend ditepër shkarkimin e dy ministrave nga Aleanca për Shqiptarët.

Propozimi i qeverisë për shkarkimin e ministrave të Shëndetësisë dhe Shoqërisë Informative dhe Administratës, Fatmir Mexhiti dhe Azir Aliu, deputetë të Aleancës për Shqiptarët, është pika e parë e rendit të ditës së propozuar për seancën plenare të nesërme në Kuvend që pritet të fillojë në orën 11:00. .

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT