Friday, June 14, 2024
spot_img

Menduh Thaçi takoi MEPJ të Shqipërisë z.Igli Hasani

Sot kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare z.Menduh Thaçi realizoi takim pune me Ministrin për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë z. Igli Hasani.

Ministri Hasani, theksoi mbështetjen e Republikës së Shqipërisë në procesin Euro-integrues të Maqedonisë së Veriut, gjatë takimit u bisedua edhe për zgjedhjet e ardhshme presidenciale dhe parlamentare të vendit si dhe për situatën aktuale politike në vend.

Kryetari Thaçi e siguroi ministrin Hasani se PDSH do të jap kontribut të jashtzakonshëm rreth nevojës së miratimit të ndryshimeve kushtetuese dhe debllokimin e procesit Euro-integrues së vendit, që sa më shpejt Maqedonia e Veriut të hap kapitujt për vazhdimin e rrugës pro Evropiane.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT