Friday, July 19, 2024
spot_img

Messi kishte një skenar Nëse nuk do të bëheshim kampionë bote…

Lionel Messi ka munguar në miqësoret e zhvilluara nga Argjentina për shkak të një dëmtimi të lehtë muskulor, por për shkak se të dyja ndeshjet janë luajtur në Amerikë, kapiteni ka qenë pranë bashkëlojtarëve.

 

“Gauchos” fituan fitore bindëse ndaj Salvadorit dhe Kosta Rikës dhe si kampionë në fuqi bote treguan klasin e tyre edhe pa kapitenin, i cili thotë se nuk po mendon për momentin të tërhiqet nga kombëtarja.

Messi në qershor do të mbushë 37 vjeç dhe dalëngadalë do të hyjë në fazën finale të karrierës së tij, por për sa kohë që ndihet mirë dhe ka një atmosferë të mirë në skuadrën aktuale, Leo nuk ka në plan të tërhiqet.

– E di që do të njoh momentin kur nuk do të jem më në nivel dhe kur nuk do ta shijoj më futbollin. Kur nuk mund t’i ndihmoj shokët e skuadrës, do të shkoj vetë. Jam shumë autokritike, e di kur jam mirë dhe kur jam keq. Kur të mendoj se është koha për atë moment, do të tërhiqem pavarësisht moshës. Për sa kohë që ndihem mirë, do të përpiqem të vazhdoj dhe të ndihmoj shokët e skuadrës. Unë jam ende në pritje të futbollit.

– Fakti që u bëmë kampionë bote është diçka e veçantë për familjet tona, për të gjithë Argjentinën. Ne do t’i mbajmë ato kujtime magjike me vete përgjithmonë. Nëse nuk do të kishim fituar Botërorin, do të isha larguar me siguri nga kombëtarja. Fatmirësisht u bëmë kampionë dhe i sollëm një gëzim të madh Argjentinës, dua ta shijoj atë moment”, thekson Messi.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT