Saturday, June 15, 2024
spot_img

Mexhiti për Tv 24: Ka arsye që PP të reagojë pas votimit për koncesionet e kazinove të firmosur nga Grubi

Izet Mexhiti nga koalicioni Vrlen tha se është pyetur nga qeveria nëse do të merret me kazinotë. Tashmë në negociatat për formimin e qeverisë, ne kemi pranuar në Lotarinë e Maqedonisë.

– Ne kemi luftuar kundër atij devijimi në shoqëri dhe pse Maqedonia u shndërrua në Las Vegas, po bëjmë hapa konkretë. Hapi i parë është ai, dhe i dyti do të jetë rishikimi i vendimeve të marra në mënyrë të paligjshme të firmosura nga Grubi dhe mendoj se sapo të vërtetohet, ato do të anulohen. Ne do të kërkojmë që të rregullohen gjërat në atë sektor, sepse deri tani kanë marrë licencë, vetëm një licencë dhe kanë hapur 10-15 kazino në qendër. Nuk kontestojmë që Lotaria e Maqedonisë ekziston si ndërmarrje, por këtu është bërë në mënyrë të kundërligjshme me marrëveshje korruptive. Sapo konstatohet se vendimet e një seance qeverie janë marrë në mënyrë të kundërligjshme, pa mendim pozitiv nga komisioni ligjvënës, kjo është baza për hapjen e një hetimi. Është detyra e PP-së të reagojë pasi të përgjohet një zë. – tha Mexhiti

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT