Saturday, June 15, 2024
spot_img

Mexhiti për Tv 24: Sonte do të shtrëngojmë duart me kandidatin për koalicion të ri qeveritar

Kryetari në detyrë Histian Mickoski dhe liderët e koalicionit “Vlen” sonte po e finalizojnë qeverinë. Izet Mexhiti nga koalicioni Vredi ka konfirmuar për TV 24 se sonte pritet të shtrëngojnë duart me mandatarin Hristijan Mickoski.

– Dhe atje negociatat janë drejt fundit dhe koalicioni Vlen do të mbyllë negociatat për formimin e qeverisë me VMRO-në. Parimet e qeverisë së re janë vendosur, programet janë harmonizuar dhe jemi drejt fundit të skalionit të tretë. Jemi duke analizuar se kush ku do të jetë nga koalicioni dhe shihet se Kasami po kthehet si kryetar i Komunës së Tetovës, vlerësuam se Gashi është më me përvojë si kryetar i Kuvendit. Taravari me shumë gjasa do të jetë ministri i ardhshëm i Shëndetësisë, ekziston dilema se a do të ketë zgjedhje të parakohshme lokale dhe kjo do të jetë shumë për buxhetin e shtetit dhe për qytetarët e Gostivarit. – tha Mexhiti.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT