Saturday, June 15, 2024
spot_img

Mickoski në Kuvend i dorëzoi ndryshimet në Ligjin për administratën shtetërore

Kryetari i VMRO-DPMNE-së dhe deputeti Hristijan Mickoski dhe koordinatori i grupit parlamentar Nikolla Micevski sot në Kuvend i kanë dorëzuar amendamentet e Ligjit për organizimin e punës së organeve të administratës shtetërore në mënyrë që të votohet për Qeverinë e re të riorganizuar. dhe anëtarët e saj mund të zgjidhen.

Me këtë, Qeveria e Maqedonisë do të marrë ministri të reja, ndërsa disa nga ato ekzistuese do t’i nënshtrohen riorganizimit.

Mickoski tha se kjo është përmbushje e një prej premtimeve të tij parazgjedhore për funksionimin më të mirë të shtetit.

Seanca për ndryshimet në ligj, sipas burimeve parlamentare, duhet të mbahet të premten, më 7 qershor

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT