Wednesday, April 17, 2024
spot_img

Mickoski: Nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot, VMRO-DPMNE do të kishte 56 dhe LSDM 25 deputetë

Meqë shifrat janë tani, pres që e para në raundin e dytë të hyjë profesoresha Gordana Siljanovska Davkova dhe e dyta presidenti aktual Stevo Pendarovski. Pres që diferenca pas raundit të parë të jetë më e madhe se 100.000 vota për Siljanovskën ndaj Pendarovskit, tha kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në emisionin Klan Direct që transmetohet në Tv Klan.

Mickoski foli edhe për pritjet nga zgjedhjet parlamentare, të cilat do të mbahen së bashku me rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale.

Pres një fitore bindëse të VMRO-DPMNE-së pa hezitim. Nëse zgjedhjet do të mbaheshin tani javën e ardhshme, do të ishim nga 53 deri në 56 deputetë. LSDM do të ishte këtu diku rreth 25, partitë politike shqiptare do të ndaheshin diku mes 25 dhe 27 dhe pjesa tjetër do të ishte pjesë e portofolit të ZNAM dhe të Majtë. Ky është rezultati që pres nëse do të kishim zgjedhje javën e ardhshme, tha Mickoski.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT