Saturday, June 15, 2024
spot_img

MPB: Vetura e Sheval Muaremit është regjistruar ilegalisht

Përgjegjësi disiplinore për një zyrtar që ka regjistruar një mjet motorik pa praninë e pronarit dhe tre persona që nuk kanë konstatuar lëshimet në stacionin e kontrollit teknik është përcaktuar nga kontrolli i brendshëm i MPB-së, raporton NetPress .

Sipas informacioneve, Departamenti për kontroll të brendshëm, hetime penale dhe standarde profesionale ka dërguar njoftim në prokurorinë publike dhe ka përgatitur propozim për përcaktimin e përgjegjësisë disiplinore ndaj personit R.I. në detyrën e nëpunës në stacionin e kontrollit teknik, shton burimi.

 

Dyshimet e policisë, thonë nga atje, janë se pronar i vërtetë i këtij automjeti të shtrenjtë dhe luksoz është personi Sheval Muaremi, i cili aktualisht është në arrati dhe për të cilin policia maqedonase ka lëshuar fletarrest ndërkombëtar.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT