Saturday, April 20, 2024
spot_img

Muhamed Zeqiri në iftar me BDI-në?

Ish sekretari i Përgjithshëm i Qeverisë së RMV-së, Muhamed Zeqiri dhe nënkryetar i LSDM-së ka qenë i pranishëm në iftarin e organizuar nga Bashkimi Demokratik për Integrim që është mbajtur në Shkup.

 

Kohë më parë Zeqiri qëndroi në paraburgim  me akuzë për “keqpërdorim të detyrës zyrtare” .

Gjykimi ndaj ish-sekretarit të përgjithshëm të Qeverisë, Muhamed Zekiri, do të nisë nga fillimi, pasi prokurorja në seancën e sotme në Gjykatën Themelore Penale aktakuzën e dorëzuar e transformoi në propozim aktakuzë, në përputhje me ndryshimet në Kodin Penal

 

 

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT