Saturday, April 20, 2024
spot_img

Mundo Deportivo pretendon se ka një ekskluzivitet për Haaland dhe transferimin e tij në La Liga?!

Kylian Mbappe është pothuajse i sigurt që do të largohet nga PSG këtë verë dhe ka të ngjarë të bëhet lojtar i Real Madridit.

Sipas Fabrizio Romano, futbollisti francez do të fitojë mbi 20 milionë euro në sezon. Jude Bellingham dhe Vinicius Jr. aktualisht kanë fitime pothuajse identike.

Por paralelisht me këtë përforcim të Realit, tifozët e Barcelonës ëndërrojnë për një tjetër lojtar, Erling Haaland. Mundo Deportivo pretendon se ata kanë dijeni se Barcelona po përgatit një fushë për lojtarin e Cityt.

Sipas të njëjtit burim, mësohet se Deco dhe Raffaela Pimenta janë takuar këto ditë në Barcelonë, për të lehtësuar ardhjen e mundshme të Haaland në klubin katalanas.

Haaland aktualisht ishte i fokusuar vetëm te Manchester City, por ideja e një kalimi te Barcelona nuk ishte aq e neveritshme për të.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT