Saturday, May 18, 2024
spot_img

Musa Xhaferi tha se vullneti i gjithë komuniteteve është bërë bashkë në Frontin Europian

Forca që do të shtyjë proceset përpara është ky Front që është bërë me vullnetin e partive kryesore në vend për të ecur përpara proceset dhe të ballafaqohemi me ata që duna të pengojnë proceset dhe rrugën e integrimit europian prandaj ju kemi dal përpara që të mobilizojmë qytetarët dhe më 24 prill do jetë testi i parë që do të tregojë se kush do të jetë fituesi në rrethin e dytë, vazhdoi më tej Xhaferi.

 

Arjanit Hoxha shtoi se unifikimi i alfabetit i orientoi shqiptarët në rrugën që e kanë synim.

 

Ju e dini që në Manastir janë unifikuar gjithë shqiptarët dhe sot dëshmon unifikimin e Frontit Europian, unifikimi i alfabetit i orientoi shqiptarët ku e kanë synimin dhe rrugëtimi jonë është europian ashtu si është vendosur në Manastir edhe ne do të vendosim bashkë me kandidatin tonë Bujar Osmani, sqaroi më tej Hoxha.

 

Kreshnik Bekteshi nënvizoi se tashmë kemi një front historik që do të vendos parime tjera.

 

Ky është një front historik për shqiptarët por jo vetëm është front i cili prej këtyre zgjedhjeve do vendosë parime tjera në politkëbërje, pas dy fronteve të mëdha nga pavarësia sot krijohet edhe front i tretë që nuk do garrojë për vendin e parë në një komunitet por do garojë për të fituar mandatn në nivel shteti dhe në këtë mënyrë të bëj një kryeministër të plotë siç e bëri Talat Xhaferin, tha Bekteshi.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT