Sunday, July 14, 2024
spot_img

Myftiu i Tetovës, dr.Selver Xhemaili bëri pranim dorëzimin të vakëfit në fshatin Pallçishtë i Poshtëm

Njoftim i Myftinisë së Tetovës:

Sot më 01.03.2024 (e Xhuma) kisha nderin bashkërisht me imamin e Xhamisë së Re të f. Pallçishtë i poshtëm Gëzim ef. Sulejmani, Muhamed ef. Berzati si dhe anëtarin e këshillit të xhamisë Bilall Ismaili, të realizojmë pranim-dorëzimin e vakufit në sipërfaqe prej 275 m2 të dhuruara nga Vakufdhuruesi i ndjeri Vehbi Xhemaili. E Lusim Allahun Madhëriplotë që t’a shpërblejë me të mirat e kësaj dhe botës tjetër.

 

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT