Sunday, July 14, 2024
spot_img

Myftiu i Tetovës Dr.Selver Xhemaili mori pjesë në iftarin e shtruar nga kryeparlamentari Jovan Mitreski

Më datë 19.03.2024 Delegacioni i BFI i përbërë nga sekretari gjeneral H. Irsal Jakupi, Muftiu i Tetovës Dr. Selver Xhemaili dhe Shefi i kabinetit të Reisul Ulemasë Dr. Abdulkerim Iseni morën pjesë në iftarin e shtruar nga kryeparlamentari Jovan Mitreski.

Kryeparlamentari përshëndeti të pranishmit dhe iu uroi mirëseardhje kurse sekretari gjeneral në emër të Reisul Ulemasë përshëndeti të pranishmit dhe falenderoi kryeparlamentarin për ftesën duke çmuar lartë bashkpunimin e parlamentit me BFI, ndërsa muftiu i Tetovës Dr. Selver Xhemaili bëri thirrjen e ezanit për iftar.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT