Saturday, June 15, 2024
spot_img

Napoli ka marrë një ofertë prej 100 milionë eurosh për Quaratzhelia

PSG tashmë është duke u përgatitur për jetën pas largimit të Kylian Mbappe, me kampionët në fuqi të Francës që shikojnë Quicha Kvaratzhelia si zëvendësuesin ideal për tashmë ish-lojtarin.

Sipas gazetarit italian, Gianluca di Marzio, Napoli ka marrë një ofertë prej 100 milionë eurosh për përfaqësuesen gjeorgjiane.

Bëhet e ditur se Napoli do të hyjë në sezonin e ri me një trajner të ri. Më së shumti përmendet emri i Antonio Contes. Ish-trajneri i Juventusit, Chelseat dhe Interit do të mbërrijë në stadiumin “Diego Armando Maradoda” pasi u shkarkua nga Tottenhami marsin e kaluar.

Klubi nga qyteti nën Vezuv thuhet se ka dhënë disa garanci për trajnerin me përvojë, dhe njëra prej tyre është mbështetja e plotë gjatë periudhës së transferimit. Megjithatë, duke qenë se Napoli nuk do të marrë pjesë në kompeticionet evropiane, ka të gjitha shanset që t’i duhet të shesë disa nga yjet e shtrenjtë në skuadër.

Kështu, nuk do të ishte çudi nëse presidenti Aurelio De Laurentiis do të vendoste të hiqte qafe Quicha Kvaratzhelia në këmbim të kompensimit të lartpërmendur. Shitja e gjeorgjianit do të zgjidhte disa probleme dhe mediat nga Apeninet shkruajnë se është një opsion shumë real që Viktor Osimen të largohet nga klubi këtë verë.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT