Monday, June 24, 2024
spot_img

Ndahet nga jeta veprimtari i njohur, Ali Dauti-Shipnija nga Morana e Shkupit

Në moshën 56 vjeçare sot u nda nga jeta veprimtari dhe atdhetari i njohur nga Karshiaka e Shkupit, Ali Dauti i njohur si Ali Shipnija.

Ai u lind më 5 maj 1967 në Moranë të Shkupit, në familje shumë e respektuar me origjinë nga Dibra e Vogël e Shqipërisë. Ali Dauti ishte veprimtar i mirënjohur i politikës së kësaj treve, që kudo ka gëzuar respekt dhe mirënjohje. (INA)

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT