Saturday, June 15, 2024
spot_img

Në kullën e Beogradit janë shkruar emrat e vendeve që nuk kanë votuar për rezolutën e Srebrenicës.

Në Kullën e Beogradit sonte në shenjë mirënjohjeje janë shkruar emrat e vendeve që nuk kanë votuar për miratimin e rezolutës për Srebrenicën në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

“Faleminderit miq!” Serbi dhe Serbia krenare. Ne nuk jemi komb gjenocidal”, është projektuar mesazhi në Kullën e Beogradit.

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi të enjten rezolutën për Srebrenicën me 84 vota “pro”, 19 “kundër” dhe 68 abstenime.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT