Saturday, April 20, 2024
spot_img

Nënshkruan vendimin për fillimin e ndërtimit të gjimnazit “Sami Frashëri”/ Shaqiri: Gjatë muajit prill vendosim gurëthemelin

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri sot ka bërë të ditur se ka nënshkruar vendimin për përzgjedhjen e kompanisë fituese për fillimin e ndërtimit të gjimnazit “Sami Frashëri” në Kumanovë.

Sipas ministrit Shaqiri, gjatë muajit prill vendoset gurëthemeli.

Postimi i plotë:

Po ndaj sot një nga lajmet më të mirëpritura për Kumanovën – pas përmbylljes së procedurës tenderuese për ndërtimin e gjimnazit të Kumanovës “Sami Frashëri”, sot kisha kënaqësinë të nënshkruaj vendimin për zgjedhjen e kompanisë fituese të kësaj procedure.
Gjatë muajit prill, pas nënshkrimit të kontratës, do të hidhet gurëthemeli në rrethin e kampusit shkollor në lagjen Bedinjë për objektin krejtësisht të ri për 1200 nxënës të gjimnazit të Kumanovës, ndërsa kompania fituese brenda 24 muajve duhet të dorëzojë çelësat e shkollës së re.
Potencoj që Ministria e Arsimit dhe Shkencës, pas pranimit të dokumentacionit dhe lejes së ndërtimit nga Komuna e Kumanovës në muajin janar 2024, në afat rekord e ndoqi procedurën tenderuese, për të zgjidhë problemin 23 vjeçar të gjimnazit të Kumanovës.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=841604917979922&set=a.309169057890180

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT