Wednesday, May 29, 2024
spot_img

Nesër dhe të shtunën reshje shiu, më pas stabilizim i motit

Në zonat malore nesër do të ketë reshje lokale të shkurtra shiu, ndërsa pasditen e së shtunës do të ketë kushte për jostabilitet lokal me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Siç njofton Administrata për Çështje Hidrometeorologjike, do të vijojë një periudhë me mot stabil dhe të ngrohtë. 

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu, ndërsa vetëm në malet më të larta me borë të dobët kohë pas kohe. Reshjet lokale afatshkurtëra do të jenë të rrëmbyeshme, të përcjella me bubullima të rralla dhe deri në fund të ditës do të ndalen kudo. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 11 deri në 18 gradë.

Moti në Shkup do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu që do të ndërpriten në fund të ditës. Fryn erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperaturat do të lëvizin deri në 15 gradë Celsius.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT