Wednesday, May 29, 2024
spot_img

Nesër më 20 Prill organizohet manifestimi tradicional “KARNEVALET ILIRE 2024” të Malësisë së Sharrit në fshatin Bozovcë të Tetovës

Të dashur qytetarë, miq, kolegë, profesorë, mjekë, studentë, nxënës, bashkëkatundarë dhe ju dashamirë të kulturës ku do qofshi nga Republika e Maqedonisë së Veriut dhe nga Rajoni. Kemi nderin të ju ftojmë të merrni pjesë në manifestimi tradicional “KARNAVALET ILIRE 2024” të Malësisë së Sharrit që mbahen në katundin Bozovcë të Tetovës më datë 20 Prill, pra ditën e nesërme dhe në qytetin e Tetovës me datë 21 Prill pra pasnesër në sheshin Iliria, të dy manifestimet fillojnë në ora 12.00.
Këtë vit, i falënderohem CNVP – Zyrës në Maqedoni të Veriut dhe PONT për mbështetjen financiare të Karnavaleve Ilire, të cilat tregojnë vlerën natyrore të lidhur ngushtë me kulturën e Malësisë së Sharrit, për të përcjellë dimrin e për të mirëpritur pranverën, për të përcjellë të keqen e për të mirëpritur të mirën.
Ju mirëpresim të gjithëve!

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT