Monday, July 22, 2024
spot_img

NIKOLOSKI: VMRO-DPMNE do të ketë 55-56 deputetë, ndoshta edhe më shumë!

“Presim të marrim 55-56 deputetë, ndoshta edhe më shumë”, tha Nikolloski dhe shtoi.

– Shifrat janë të shkëlqyera. Ndërsa sondazhet vijnë, secila është më e mirë se e fundit. Tashmë në javën, dy, tre mund të shihni ndryshimin dhe nëse kjo valë vazhdon, dhe mendoj se do të vazhdojë, do të kemi rezultatin më të mirë që ka fituar çdo opozitë në zgjedhje dhe nëse për shembull deri një javë më parë shifrat. ishin 53, 54, 55 deputetë, tani mund të them se janë 55-56 deputetë dhe nuk ka asgjë të çuditshme që ata të shkojnë lart, theksoi Nikoloski.

Ai gjithashtu shtoi se përkushtimi kryesor i VMRO-DPMNE-së në këto zgjedhje do të jetë formimi i pavarur i qeverisë që të mos varet nga askush dhe të bëjë ndryshime thelbësore në Maqedoni.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT