Saturday, April 20, 2024
spot_img

Një superkompjuter bëri simulim, ka një favorit të ri për kampionin në Angli!

Dje dhe pardje janë luajtur ndeshjet e xhiros së 30-të në Premierligë, xhiro në të cilën fokusi ishte në “Anfield Road” dhe “Etihad”, ku Liverpool arriti të fitojë Brighton, ndërsa Manchester City dhe Arsenali ndanë. pikët duke luajtur pa gola.

Pas këtij epilogu, “të kuqtë” morën krye të tabelës dhe tashmë kanë dy pikë më shumë se “topçinjtë” dhe tre në raport me mbrojtësin e trofeut, që mund të jetë një avantazh kyç deri në fund të sezonit.

Sigurisht që do të jetë interesante, emocionuese deri në raundin e fundit dhe në gjithë këtë histori kemi edhe superkompjuterin e Opta-s, i cili pas raundit të djeshëm bëri një llogaritje të re, pas së cilës kemi një favorit të ri për kampionin e Anglisë.

Deri më tani ka qenë klubi nga Mançesteri, por pas raundit të fundit të 10 mijë simulimeve në plan të parë kemi Liverpoolin me 47.7 për qind, i ndjekur nga City me 33.5 dhe Arsenali mbetet i treti me 18.8 për qind shanse për t’u kurorëzuar kampion.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT