Friday, June 14, 2024
spot_img

Një yll porno ka punuar për KGB-në, ka spiunuar për Lukashenkon: u arrestua në Poloni, zbulohet identiteti i saj sekret

Tërhoqi shumë vëmendjen e publikut e arrestuarja Daria Ostapenko (36), e cila sipas mediave ka spiunuar për shërbimin sekret të Bjellorusisë për shtatë vjet. Një veterinere me profesion, Daria u akuzua se ishte paraqitur si një aktiviste e opozitës, ndërsa në fakt spiunonte për shërbimin sekret bjellorus KGB.

Sipas Daily Mail, Daria përdori punën e saj OnlyFans si një front, duke mbledhur para nga abonentët për pornografi në internet me pseudonimin Rita Martin.

Një aktivist i supozuar i opozitës që punonte për KGB-në

Sipas gazetës opozitare “Zerkalo”, Daria veproi në Poloni si një aktiviste e supozuar e opozitës së diasporës bjelloruse, duke paraqitur në të njëjtën kohë nevojën për veprime më vendimtare për rrëzimin e qeverisë në Bjellorusi, madje duke propozuar mbledhjen e armëve dhe vendosjen e shpërthimeve. në kufirin me Bjellorusinë. Megjithatë, pasi dyshohet se bëri një rrëfim të dehur, Daria zbuloi rolin e saj të vërtetë, duke e çuar në arrestimin e saj në të njëjtën ditë.

Akuzat dhe dënimet sipas ligjeve polake të spiunazhit

Sipas raportimeve, Daria u akuzua sipas ligjeve të spiunazhit të Polonisë, të cilat parashikojnë dënime nga pesë deri në 30 vjet burg. Dyshohet se ekziston mundësia që ajo të bashkëpunojë me KGB-në që nga viti 2017 dhe rënia e saj si gjoja spiune ishte rezultat i gabimit të saj. Ndërsa ishte e dehur, ajo u zbuloi miqve për marrëdhënien e saj me shërbimet e sigurisë bjelloruse dhe prova për këtë u gjetën në telefonin e saj të mençur.

Arrestimi i Daria Ostapenko ka shkaktuar shumë vëmendje të publikut, veçanërisht për shkak të jetës së saj të pazakontë të dyfishtë si një yll filmash për të rritur dhe një spiune e dyshuar për shërbimin sekret bjellorus. Detajet e këtij rasti sigurisht që do të vazhdojnë të intrigojnë publikun në periudhën në vijim, ndërsa procesi gjyqësor do të përcaktojë përfundimin e kësaj historie të pazakontë.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT