Saturday, April 20, 2024
spot_img

Nothing Phone (2a) shiti 100,000 kopje në ditën e parë, kushton 329 euro në Evropë

Smartphone Nothing Phone (2a) u zbulua javën e kaluar, ndërsa shitjet filluan të martën, më 12 mars. Dita e parë e disponueshmërisë në treg ishte më se e suksesshme.

Drejtori i kompanisë Nothing, Karl Pei, tha se në orën e parë janë shitur 60 mijë kopje të smartfonit Nothing Phone (2a), pra 100 mijë kopje në ditën e parë.

Nothing Phone (2a) është një alternativë më ekonomike ndaj Telefonit (2), por gjithsesi vjen me shumë veçori të huazuara nga vëllai i tij më i fuqishëm. Mes tyre është ekrani OLED 6.7 inç, si dhe dy kamera të pasme 50 MP. Ai gjithashtu përmban dizajnin e famshëm Glyph.

 

 

 

Asgjë nuk thotë se telefoni inteligjent i rangut të mesëm vjen me një procesor të zhvilluar posaçërisht Dimensity 7200 Pro, i cili është deri në 10 për qind më efikas. Në realitet, ai funksionon ashtu si Dimensity 7200 ose Dimensity 7200 Ultra, gjë që nuk është befasi pasi ata ndajnë të njëjtën arkitekturë 4 nm.

Nothing Phone (2a) kushton 329 € në Evropën kontinentale, në Mbretërinë e Bashkuar çmimi i tij është 319 £, ndërsa në SHBA duhet të shpenzoni 349 dollarë për këtë pajisje.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT