Saturday, April 20, 2024
spot_img

Osmani do të marrë pjesë në takimin ministror të NATO-s nesër në Bruksel

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, nesër do të udhëtojë për në Bruksel, ku do të marrë pjesë në takimin ministror të NATO-s.

Në fokus do të jetë përkujtimi i 75-vjetorit të NATO-s, si dhe prioritetet e Aleancës në prag të Samitit në Uashington.

– Në takim do të diskutohen gjithashtu sfidat aktuale të sigurisë, mbështetja afatgjatë aleate për Ukrainën, si dhe forcimi i parandalimit dhe mbrojtjes së Aleancës së NATO-s, thuhet në një deklaratë të Ministrisë së Punëve të Jashtme.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT