Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Pagoi të gjitha faturat e saj dhe priti që ajo të mbushte 18 vjeç!

Ish-ylli i Liverpool dhe Bayern Munich dhe lojtari aktual i Al Nasr nga Arabia Saudite, Sadio Mane, u gjend në qendër të vëmendjes së botës pasi u martua me bukuroshen 18-vjeçare Aisha Tamba.

 

Mane, i cili është një besimtar i madh dhe bën një jetë të qetë dhe të tërhequr, takoi të zgjedhuren e tij bukuroshe përmes agjentes së tij të futbollit kur ajo ishte vetëm 16 vjeç, pasi menaxheri i tij ishte mik i ngushtë me babain e Aishes.

Mediat spekuluan se e kishin fshehur lidhjen para se ajo të bëhej e rritur, por babai i saj e mohoi këtë. Ai pretendon se Mane dhe Ayesha nuk kanë “takuar” asnjëherë.

“Gruaja ime dhe Aishja vizituan familjen e Manes një ditë dhe këtu ai e takoi për herë të parë. Ai ndoshta pa diçka të veçantë tek ajo dhe prindërit e tij gjithashtu e vlerësojnë atë. Ata erdhën tek unë. Tradicionalisht folëm, ramë dakord dhe pritëm këtë ditë. Nuk dolën sepse Aishja ishte shumë e re”, pohon babai i Aishes.

 

Martesa thuhet se u organizua kur ajo ishte ende në shkollë. Pritën derisa ajo të mbushte 18 vjeç për t’u martuar dhe Mane i paguante të gjitha faturat deri atëherë.

Interesant është fakti se futbollistja, e cila njihet ndryshe si një humanitare e madhe, ka blerë laptopë për shkollën e saj, ka siguruar internet për të gjithë komunitetin dhe 70 euro në muaj për çdo familje që jeton këtu.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT