Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Perishiq do të luajë për një euro në Hajduk

Hajduk po përpiqet të rikthehet në majat e futbollit kroat dhe më në fund të rikthejë titullin e ligës në Split, ndaj për këtë po punëson emra të dëshmuar, të dëshmuar, njerëz që kujdesen shumë për klubin.

Fillimisht nënshkroi dhe u rikthye në klub sulmuesi Nikola Kalinic dhe tashmë është zyrtarizuar edhe transferimi i Ivan Perishiqit te “Polud”. Ai vjen në huazim nga Tottenham deri në fund të sezonit para se të nënshkruajë një kontratë njëvjeçare.

Perisic është një fëmijë i Hajdukut dhe vjen këtu për të sjellë tituj, gëzime dhe dëshmi për këtë është se do të luajë për 1 euro rrogë mujore ashtu si Kalinic.

Përveç kësaj, Ivan do të ketë bonuse të caktuara nëse Hajduk do të vendoset në grupet e garave evropiane dhe të drejtën e largimit në dy periudhat e ardhshme transferuese, me kusht që klubi të marrë paratë e përcaktuara nga shuma ende e panjohur e klauzolës.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT