Sunday, July 14, 2024
spot_img

Pjesë të rajonit nën borë, fronti i ftohtë atmosferik zbret nga veriu drejt Maqedonisë

Fronti i ftohtë atmosferik, i shoqëruar me reshje të dendura shiu, bore, erëra të forta dhe shtrëngata lokale, tashmë ka prekur një pjesë të madhe të rajonit. Borë ka në disa vende në të gjithë rajonin, veçanërisht në Slloveni, Kroaci dhe Bosnjë e Hercegovinë, ku në disa vende dhe në ultësira ka borë, ndërsa në Zagreb për një kohë të shkurtër është formuar një mbulesë e hollë bore.

Gjatë natës së ardhshme dhe nesër në mëngjes, fronti i ftohtë atmosferik do të prekë edhe Maqedoninë, ku do të ketë reshje shiu, erë të fortë (herë me shpejtësi mbi 70 km/h)

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT