Wednesday, April 17, 2024
spot_img

Presidentja Vjosa Osmani kujton Masakrën ndaj familjeve Bogujevci e Duriqi

Strategjia e regjimit gjenocidal të Serbisë kundrejt shqiptarëve pa dallim moshe ishte shfarosja dhe spastrimi etnik.

25-vjet më parë, forcat kriminale vranë në mënyrë mizore 14 anëtarë të familjeve Bogujevci e Duriqi, në mesin e të cilëve 7-fëmijë të moshës 2 deri 15 vjeç dhe 7 gra.

Saranda, Fatosi, Jehona, Liria dhe Genc Bogujevci janë dëshmitarë të aktit makabër, ndaj këto dëshmi janë në funksion të kujtesës dhe të sjelljes se autorëve para drejtësisë.

Liria dhe paqja kanë kuptim vetëm kur drejtësia të vihet në vend!

Qoftë i përhershëm kujtimi për martirët e familjeve Bogujevci dhe Duriqi!

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT