Friday, July 19, 2024
spot_img

Presidentja Vjosa Osmani: Për avokatin Bajram Kelmendi dhe djemtë e tij duhet të vendoset drejtësia

Njëzet e pesë vjet më parë, Kosova humbi luftëtarin për të drejta të njeriut, avokatin Bajram Kelmendi dhe dy djemtë e tij, Kastriotin dhe Kushtrimin.

Një ditë pasi që u rrëmbyen nga shtëpia e tyre nga forca të regjimit gjenocidal të Millosheviqit, u ekzekutuan mizorisht.

Në këtë përvjetor, riafirmojmë përkushtimin tonë për vënien e autorëve të krimit para drejtësisë për vrasjen e avokatit Kelmendi dhe djemve të tij. Ai bëri një jetë të tërë në mbrojtje dhe kërkim të drejtësisë, ndaj i detyrohemi vendosjes së drejtësisë.

Veprimtaria e avokatit Kelmendi mbetet trashëgimi e çmuar për ne dhe për brezat.

Qoftë i përhershëm kujtimi për Bajram Kelmendin dhe dy djemtë e tij!

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT