Friday, July 19, 2024
spot_img

Reagime: Lewandowski dhe Cancelo morën me dashje kartona të verdhë për të luajtur në “El Clasico”

Barcelona do ta ketë shansin më të mirë për t’u rikthyer në betejën për titull në “El Clasico”, që luhet për dy raunde. Para kësaj ndeshje, gjigantët katalanas do të vizitojnë Cadizin.

Për shkak të një situate të tillë, Robert Lewandowski dhe Joao Cancelo vendosën të “pastrohen” nga kartonët e verdhë dhe të mos kërcënohen se mund të humbasin ndeshjen ndaj rivalit të madh.
Të dy kundër Las Palmas morën paralajmërime të dukshme të qëllimshme publike në mënyrë që të pezullohen me Cadiz dhe të jenë të sigurt për të qenë në dispozicion për ndeshjen kundër Realit.

Lewandowski mori një karton të verdhë për zvarritjen e këmbëve në zëvendësim në minutën e 81-të, ndërsa Cancelo bëri një fillim mjaft të mprehtë në minutën e 88-të. Të dy nuk do të kenë të drejtë të luajnë kundër Cadiz.

Për këtë temë, “Marka” ka shkruar duke pretenduar se të dy duhet të pezullohen për ndeshjen me Realin.

“Nëse ndjekim rregullat e Federatës Spanjolle të Futbollit, Lewandowski dhe Cancelo duhet të suspendohen për dy ndeshje, gjë që do t’i bënte ata të humbnin El Clasico. “Ishte e qartë se ata morën kartona të verdhë me qëllim për të humbur ndeshjen e radhës”, raportoi Marka.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT