Saturday, June 15, 2024
spot_img

REISUL ULEMA VIZITOI AMBASADORIN E RI TË REPUBLIKËS SË TURKIJES NË SHKUP

Sot Reisul Ulema i BFI e RMV H. Hfz. Shaqir ef. Fetai i shoqëruar nga Muftiu i Shkupit Dr. Qenan ef. Ismailit, të Tetovës Dr. Selver Xhemaili, i Gostivarit H. Sabahudin ef.Zendelit, i Shtipit Nasir ef. Rexhepit dhe Nizam Reshitit vizituan ambasadorin e ri të Ambasadës së Turkijes në Shkup Z. Fatih Ulusoy.

Resiul Ulema i falënderoi për pritjen dhe në emër të delegacionit i shprehi urime të përzemërta me rastin e përzgjedhjes sê tij si ambasador në RMV.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT