Friday, July 19, 2024
spot_img

REVOLUCION: Gjenerata e ardhshme e hibridëve do të ketë një distancë prej gati 2000 km.

BYD beson se me makinën hibride të gjeneratës së pestë benzinë-elektrike në platformën EV të gjeneratës së katërt, do të jetë në gjendje të arrijë një autonomi prej gati 2,000 kilometrash pa rimbushur benzinë ​​ose bateri.

Kjo është shumë, duke pasur parasysh shifrat aktuale, dhe sigurisht një hap i madh përpara për njerëzit që do të kenë më shumë për të vozitur dhe më pak për të karikuar.

Teknologjia që do të përdoret duhet të shfaqet këtë pranverë dhe makina e parë me këtë teknologji duhet të dalë në treg në vitin 2025.

Dhe tani ata kanë hibride, ku kapaciteti energjetik i baterisë është 8 ose 18 kWh, dhe me benzinë, autonomia e tyre është 1150 kilometra me një rezervuar prej 60 litrash benzinë.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT