Thursday, July 25, 2024
spot_img

Roma do ta paguajë Mourinhon për t’u larguar! Ja sa para fitoi Jose vetëm nga pushimet nga puna

Jose Mourinho është shkarkuar dhe nuk është më trajner i Romës. Ai mori skuadrën nga Roma në maj të vitit 2021 dhe me të fitoi Ligën e Konferencave dhe luajti në finalen e Ligës së Evropës dhe u gjykua nga rezultatet e dobëta të arritura këtë sezon. Janë gjithsej gjashtë shkarkime në karrierën e tij dhe secilin prej tyre e ka fituar mirë.

 

“Ne duam të falënderojmë Jose për pasionin dhe punën e tij të palodhur ndërsa drejtonte klubin. Do të kemi gjithmonë kujtime të mira nga periudha kur ai punoi për ne, por besojmë se ky ndryshim është lëvizja më e mirë në interes të Romës”, thuhet në njoftimin zyrtar të klubit romak, të cilin Mourinho e la në vendin e 9-të në Serie. Një tavolinë.

Lajmi i largimit të Mourinhos është interesant edhe për mediat angleze, të cilët patën rastin të takojnë portugezin 60-vjeçar gjatë dy mandateve në stolin e Chelseat dhe një në stolin e Manchester United dhe Tottenham.

 

Ata janë veçanërisht të interesuar për fitimet që ai ka bërë për shkak të përfundimit të parakohshëm të kontratave. Bëhet fjalë për një shumë prej gati 100 milionë euro.

Shumat e paguara nga klubet për Mourinhon pas shkarkimeve:

Chelsea (termi i parë) – 21 milionë euro

Real Madrid – 20 milionë euro

Chelsea (termi i dytë) – 10 milionë euro

Manchester United – 23 milionë euro

Tottenham – 17 milionë euro

Roma 3.5 milionë euro

Gjithsej – 94 milionë euro

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT