Saturday, June 15, 2024
spot_img

Ronaldo theu dy rekorde dhe tha: Unë nuk i ndjek ata, ata më ndjekin mua

Përkatësisht, Ronaldo e përfundoi sezonin me 35 gola, gjë që askush në ligën saudite nuk i ka arritur ndonjëherë. Në të njëjtën kohë, ai u bë lojtari i vetëm që ishte golashënuesi më i mirë në katër liga të ndryshme.

 

Ronaldo fillimisht ishte në Premierligë duke luajtur për Manchester United, më pas në Primera si pjesëtar i Real Madridit dhe në Serinë A me fanellën e Juventusit dhe pasi theu rekordin foli shkurt: “Unë nuk ndjek rekorde, jam e ndjekur nga rekordet. .

 

Al Nasr e përfundoi sezonin në vendin e dytë, gjashtë pikë prapa kampionit Al Hilal. Këto dy klube do të takohen të premten në finalen e Kupës dhe njëkohësisht janë kualifikuar në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Bashkë me ta atje do të shkojë edhe Al Ahly.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT