Monday, June 24, 2024
spot_img

Rrahmani gëzon Napolin: 2-1 ndaj Salernitanës në kohën shtesë

Skuadra e Mazzarrit i rikthehet suksesit me një gol në minutën e 96-të.

Falë golit të shënuar nga Rrahmani në kohën e plotë të lëndimit, Napoli mundi 2-1 Salernitanën dhe fitoi derbin e Campania-s, të luajtur në stadiumin Maradona. Napoli kaloi në epërsi me Candrevën në minutën e 29-të, barazoi me penalltinë e Politano-s dhe golin vendimtar në minutën e 96-të të shënuar nga mbrojtësi Rrahmani.

Rrahmani: “I kënaqur me golin”.

Rrahmani, fituesi i derbit mes Napolit dhe Salernitanës, tregon për Dazn ndjesitë pas golit të fitores: “ Vitin e kaluar shënova dy gola: është gjithmonë bukur të shënosh, por kënaqësia më e madhe ishte fitorja sot. Dalja në pension ishte e drejtë. Pashë shokët e mi dhe largimi nga familjet nuk ishte i lehtë. Shpresoj që kjo të na ndihmoi dhe që tani e tutje do të jemi në gjendje të luajmë më mirë dhe të shmangim situata të tilla . ” Për sezonin aktual: “Sigurisht që është shumë më e komplikuar se vitin e kaluar. Tani duhet të fillojmë sërish mirë.”

 

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT