Monday, June 24, 2024
spot_img

“Rrugët e Maqedonisë” me apel: Vikendit vozisni me kujdes – pritet borë e madhe në Maqedoni!

Pas njoftimit të DPMH-së se në ditët në vijim pritet ndryshim i dukshëm i motit me reshje të dendura bore dhe temperatura të ulëta, NP “Rruga e Maqedonisë” apelon tek të gjithë përdoruesit e rrugës që të respektojnë dispozitën ligjore për posedimin e pajisjeve të detyrueshme dimërore, për shfrytëzimin e dimrit. gomat dhe e rregullojne shpejtesine sipas kushteve te rruges.

Siç thonë nga NP “Rruga e Maqedonisë”, vozitësit duhet të kenë edhe rroba të ngrohta në automjetet e tyre, si dhe depozita të mbushura me karburant.

Shërbimet do të jenë vazhdimisht në terren, në gatishmëri të plotë dhe do të mbajnë të kalueshme të gjitha rrugët rrugore.

-Gjatë ditëve në vijim, nga data 19.01.2024 deri më 21.01.2024 (e premte, e shtunë dhe e diel), sipas parashikimit të motit nga HMRC, pritet ndryshim i dukshëm i kushteve të motit në vend – reshje të dendura bore dhe temperatura të ulëta të përcjella me shfaqja e erës veriore.

U bëjmë thirrje përdoruesve të rrugës që të respektojnë dispozitën e paraparë ligjore për posedimin e pajisjeve të detyrueshme dimërore, të përdorin goma dimërore, të rregullojnë shpejtësinë sipas kushteve të rrugës, si dhe të kenë rroba të ngrohta në automjete dhe rezervuarë të plotë të karburantit, thekson JP “Maqedonia”.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT