Sunday, July 14, 2024
spot_img

Rufi Osmani lartëson figurën e Arben Taravarit: Rikthen shpresën e humbur te shqiptarët

Kandidati i VLEN-it, për president të shtetit, Arben Taravari, ka zhvilluar takim me elitën e intelektualëve të vendit tonë, me të cilët është diskutuar për platformën me të cilën Taravari do të kërkojë besimin e qytetarëve.

Në mesin e intelektualëve të cilët ka takuar Taravari, ka qenë edhe Rufi Osmani, i cili ka lartësuar figurën e Arben Taravarit, duke thënë se ai “rikthen shpresën tek shqiptarët”

“Doktor Arben Taravari me qëllim që t’ju japim përgjigje do tjerëve, prandaj është i dëshmuar në profesion si mjek por edhe si politikanë që për bindjen time është rikthim i një shprese të humbur te shqiptarët, faktikisht se mundemi në demokraci të realizojmë objektivat tona”, ka deklaruar profesor Rufi Osmani.
Ndryshe, në takim me Shoqatën e Pedagogëve dhe me intelektualët e ndryshme, kandidati për president, Arben Taravari diskutoi rreth platformës presidenciale.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT