Monday, June 24, 2024
spot_img

Salah do të mungojë në dy ndeshje të Kupës së Kombeve të Afrikës

Ylli i Egjiptit, Mohamed Salah do të mungojë në dy ndeshjet e ardhshme të Kupës së Kombeve të Afrikës për shkak të lëndimit.

Salah u dëmtua në ndeshjen kundër Ganës (2-2) dhe u largua nga fusha në pjesën e parë. Ai nuk do të jetë në ekipin kombëtar për ndeshjen kundër ishujve Cape Verde dhe në finalen eventuale.

“Dëmtimi i kofshës së Mo Salah do të thotë se ai do të duhet të humbasë dy ndeshjet e ardhshme të Kupës së Kombeve të Afrikës kundër Cape Verde dhe raundin e 16-të në rast kualifikimi”, tha Federata e Futbollit e Egjiptit.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT