Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Seanca konstituive e Kuvendit, Gashi kryetar i ri, negociatat për Qeverinë kanë përfunduar

Krahas verifikimit të mandateve të deputetëve, është planifikuar edhe zgjedhja e kryetarit dhe anëtarëve të komisionit për çështjet e zgjedhjeve dhe emërimeve dhe pika e fundit është zgjedhja e presidentit të ri.

Dhe zyrtarisht, sipas marrëveshjes së koalicionit, në atë funksion do të zgjidhet Afrim Gashi, i cili dje dha dorëheqje nga pozita udhëheqëse në Alternativa për shkak të papajtueshmërisë me post partiak.

Jana Josifoska është në Kuvend.

A kanë ardhur deputetët?

Ndiqeni të gjithë reportazhin në video.

 

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT