Wednesday, April 17, 2024
spot_img

Serbia mund të largohet nga Këshilli i Evropës, paralajmëroi Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se ekziston mundësia që vendi të largohet nga Këshilli i Evropës, nëse Kosova bëhet anëtare e kësaj organizate dhe shtoi se pranimi i Kosovës në atë organizatë de facto paraqet dëbimin e Serbisë.

Ata do të ndihen shumë, shumë të pakëndshëm kur të dëgjojnë të gjitha detajet se si e kanë gënjyer Serbinë për Këshillin e Evropës dhe të gjitha historitë e tjera. Shkoni me këtë, dhe pastaj do të shohim nëse Serbia dëshiron të qëndrojë në Këshillin e Evropës apo jo. Pra, të shohim, ndoshta ju pëlqen më shumë Prishtina në Këshillin e Evropës sesa Beogradi dhe Serbia”, tha Vuçiq në një dalje në TV Prva.

Ai vlerësoi se është një organizatë që vendos “për asgjë”.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT