Thursday, May 30, 2024
spot_img

Shkëndija reagon ndaj vendimeve të arbitrave në lojë të cilët kanë penalizuar skuadrën tetovare

KF Shkëndija shpreh pakënaqësinë e thellë për ndikimin e gabimeve të arbitrave në rezultatet e ndeshjeve të këtij sezoni dhe jo vetëm. Klubi ka vërejtur se këto gabime po ndikojnë në mënyrë të drejtpërdrejtë në renditjen e tabelës dhe po e dëmtojnë të drejtën tonë për të garuar në kushte të barabarta me rivalët.

Në ndeshjen e fundit kundër Makedonija Gj.P., na është dhënë një karton i kuq në mënyrë të dyshimtë, duke vazhduar serinë e vendimeve të diskutueshme që kemi përjetuar në ndeshjet e mëparshme me Vardarin dhe Strugën dhe jo vetëm, që na bëjnë të besojmë në një tendencë dashakeqe kundër klubit tonë. Këto vendime kanë sjellë rezultate jo të merituara, për karshi cilësisë së reflektuar në lojë dhe impenjimit maksimal të lojtarëve dhe kanë ndikuar drejtpërdrejt në pozitën tonë në renditje.

Shkëndija bën thirrje të forta për organet kompetente të futbollit në Maqedoni për të marrë masa të menjëhershme dhe të rëndësishme për të rregulluar këtë situatë të pakëndshme. Ne besojmë se në fazën finale të kampionatit, është thelbësore që të gjitha skuadrat të kenë mundësi të barabarta dhe të garojnë në një mjedis të drejtë dhe të paanshëm.

Me respekt,

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT