Tuesday, May 21, 2024
spot_img

Siljanovska Davkova fitoi në 60 komuna, Pendarovski në dy, Osmani në 16, Taravari dhe Dimitrievski në një

Kandidatja presidenciale e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska Davkova fitoi në 60 komuna të vendit, kandidati i LSDM-së Stevo Pendarovski fitoi më së shumti dy komuna, Bujar Osmani nga BDI me 16 dhe Arben Taravari nga Vlen dhe Maksim Dimitrievski nga Znam në një komunë  tregojnë të dhënat e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve.

Nga tre kryetarët aktualë që kandiduan për kryetar të shtetit, vetëm dy morën numrin më të madh të votave në komunat ku janë kryetarë komunash – Maksim Dimitrievski në Kumanovë dhe Arben Taravari në Gostivar, ndërsa Stevço Jakimovski në Karposh fitoi vetëm gjashtë përqind të votave

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT