Thursday, May 30, 2024
spot_img

Sipas MPB-së: Gazetarit Furkan Saliut iu gjet një armë në automjet

Sot (04.07.2024) rreth orës 17:00 në stadiumin e futbollit në fshatin Në mesin e Konjarit, gjatë ndeshjes së futbollit ndërmjet KF “BVK Konjare” dhe KF “Kumanovë”, rreth njëzet minuta para përfundimit të ndeshjes, u tentua nga publiku vendas që të qetësohej me lojtarët mysafirë, Ministria e Brendshme njofton Kurir.

Përpjekja u pengua nga zyrtarët e ndeshjes dhe ndeshja u ndërpre.

Gjatë intervenimit, pjesëtarët e Njësisë së Shpërndarjes së Shpejtë janë sulmuar nga dy persona. Personat që kanë kryer sulmin janë arrestuar menjëherë dhe është konstatuar se bëhet fjalë për F.S.(33) nga fshati. Haraçinova dhe N.J. (26) nga s. Haraçinë, ndërsa S.B. (40) nga fshati Araçinova u arrestua për pjesëmarrje në një përleshje.

Gjithashtu, rreth orës 18:00, gjatë kontrollit të automjetit të pasagjerëve “Dacia Duster”, në pronësi të F.S., me drejtues shtetasin F.A.(34) nga fshati. Kondovë me pasagjer A.R. (21) nga s. Kondovë, është gjetur një armë në bagazh, njofton MPB për Kurir.

SPB Shkup ndërmerr masa për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT