Saturday, May 18, 2024
spot_img

Sot 27 prill, shtatë vite që kur kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela bëri kthesën e Maqedonisë së Veriut drejt BE dhe NATO-s.

Sot 27 prill, shtatë vite që kur kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela bëri kthesën e Maqedonisë së Veriut drejt BE dhe NATO-s.

Një turmë huliganësh të orientuar nga mohimi i të drejtave të shqiptarëve, pushtuan kuvendin duke protestuar dhunshëm me përmbajtje nacionaliste, albanafobe dhe anti-europiane. Këto banda kishin urdhër të linçohet për vdekje deputeti më i guximshëm i Kuvendit, Ziadin Sela.
Mirëpo i pamposhturi Ziadin Sela, Maqedoninë e Veriut e cila ishte nën influencën ruse e ktheu më në fund drejt rrugës europiane.
27 prilli nuk harrohet!

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT