Monday, June 24, 2024
spot_img

Spring është makina elektrike më e lirë në treg, ndërsa tani i kanë ulur edhe më shumë çmimet (FOTO)

Me një çmim prej 22,750 euro, Dacia Spring është makina elektrike më e lirë në tregun evropian, ndërsa tani ajo është bërë edhe më e lirë. Dhe jo ndonjë përqindje, por një ofertë e paarritshme në konkurrencë me gati gjysmën e çmimit.

Besoni apo jo, Dacia vendosi ta ofrojë pranverën në Gjermani me të ashtuquajturin “Electrobonus” deri në 10 mijë euro. Kjo uli çmimin e kësaj veture elektrike në 12750 euro.

Kur paguhet me këste, kjo nënkupton këst mujor prej 79 euro për 23 muaj me paradhënie 11,456 euro. Oferta vlen deri ne fund te muajit mars.

Kujtojmë që kjo nuk është hera e parë që Dacia vendos për një zbritje kaq të madhe. Një bonus i ngjashëm në vlerë prej 9750 euro është ofruar edhe në promovimin pranveror.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT