Sunday, May 26, 2024
spot_img

Taravari pret në takim ambasadorin çek, Jarosllav Ludva

Kryetari Arben Taravari sot priti në takim ambasadorin e Republikës së Çekisë, shkëlqesinë e tij, Jarosllav Ludva.
Në takim kryetari Taravari dhe ambasadori Ludva bashkëbiseduan rreth sfidave me të cilat përballet vendi, me theks të veçantë shtetin e së drejtës, luftën kundër korrupsionit dhe ndryshimet kushtetuese.
Kryetari Arben Taravari falënderoi ambasadorin çek për mbështetjen e vazhdueshme që e jep shteti çek si partner i dëshmuar i vendit dhe procesit eurointegrues.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT