Friday, June 14, 2024
spot_img

Taravari: Vendimi për bashkim me opozitën shqiptare qëndrim personal, nëse Kuvendi vendosë ndryshe do ta pranoj patjetër

Në pyetjen e TV21 se si e komenton reagimin e kryetarit të Kuvendit Qendror, Ziadin Sela, i cili e quajti akt qyqar statusin e tij për qëndrim “pro” koalicionit me opozitën shqiptare, kreu i ASH-së, Arben Taravari tha se qëndrimi i shprehur është personal dhe se do ta respektonte vendimin ndryshe të Kuvendit Qendror.

“Është vendimi im personal si Kryetar Partie, pres përkrahje prej Kuvendit. Nëse vendimi i Kuvendit është ndryshe e pranoj me patjetër”, tha Taravari për TV21.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT