Saturday, June 15, 2024
spot_img

Taravari: “VLEN” ka legjitimitet të plotë

“Po të kishte qenë Paeria turke me ne, do të kishim 10 mijë vota më shumë se BDI”

Ndoshta BDI u ka dhënë një ofertë më të mirë, por po të ishte Partia Turke me ne do të kishim 10000 vota më shumë se BDI. “VLEN” ka legjitimitet të plotë, do të kemi një qeveri të qëndrueshme me 80 deputetë, nëse shteti i së drejtës do të funksionojë dhe do të largohet administrata.

 

Është mirë që çdo parti politike të kalojë pak kohë në opozitë. Është mirë për BDI-në, për shtetin dhe për shqiptarët që jetojnë në Maqedoni të jenë në opozitë për një kohë.

 

Për të vazhduar integrimet evropiane duhet një zgjidhje e mirë edhe për Maqedoninë edhe për Bullgarinë, jam optimist se do të gjendet një zgjidhje për të filluar negociatat me BE-në, tha Arben Taravari në Samo Vistina.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT